AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), tarayıcıların ve uygulamaların sitenizin blog yayınlarını mobil cihazlarda hızlı bir şekilde yüklemelerine olanak tanıyan açık kaynaklı bir çerçevedir.

Tüm WordPress.com siteleri için, AMP türkçe anlamı Hızlandırılmış Mobil Sayfalar varsayılan olarak etkindir. AMP’nin ana avantajı, hızlı yükleme mobil deneyimidir. Sitenizin tüm blog yayınları (ön sayfa, arşivler ve şu anda desteklenmeyen sayfalar), dinamik olarak oluşturulmuş AMP uyumlu sürümlere sahip olacaktır. Sitenizdeki Google’daki sonuçların, mobil tabanlı aramalarda AMP rozeti tarafından da işaretlenecektir.

amp

AMP’yi Açın veya Kapatın

Çoğu kullanıcı için AMP’yi devre dışı bırakmaya gerek yoktur; Bunu yaptığınızda, sitenizi Google’ın onlara duyarlı görünümünü gösterecek şekilde geri döndürür ve arama sonuçlarında AMP rozeti (yukarıdaki resimde göründüğü gibi) bulunmaktadır. Sitenize mobilden düzenli olarak yapılan ziyaretler, normal AMP yanıtsız temasını hala gösterecektir; AMP görünümü, yalnızca Google arama sonuçlarından kaynaklanan bir mobil ziyaretten gösterilir.

Yine de, sitenizin AMP olmayan sürümünü Google’a (ve sitenize gelen potansiyel ziyaretçiler) göstermeyi tercih ederseniz, AMP denetleyicisini kullanarak bunu devre dışı bırakabilirsiniz. Sitelerim‘i tıklatıp AyarlarTrafik‘i seçin.

amp aç kapat

Gizli / Gizli Siteler

AMP, yalnızca tarayıcıları engellemeyen herkese açık sitelerde kullanılabilir. AMP kutusu kullanılamıyorsa, lütfen Site Mahremiyet ayarını kontrol edin ve bunu Herkese Açık olarak ayarlayın.

Özelleştirme

Gönderilerinizin AMP sürümünün görünümünü değiştirmek için Ayarlar sayfanızdaki AMP modülünden Tasarımı Düzenle öğesine tıklayabilirsiniz . AMP özelliği, minimum bir sayfa tasarımı gerektirdiğinden, Başlık Metni Rengi, Başlık Arka Planı ve Bağlantı Rengi ve arka plan rengi şemasını değiştirmek için seçenekler görürsünüz.