Bilindiği gibi çoğumuz her gün internet üzerinden film veya video klipler izlemekteyiz ama internette izlenen video nereye kaydedilir? yani izlenen videolar bilgisayarda nereye kaydedilir?

internette izlenen video nereye kaydedilir

Bazı arkadaşlarımız sormuş bu tür video dosyaları bilgisayara kaydediliyor mu diye. Evet farklı uzantılar da ediliyor bu konumuz da elimizden geldiğince sizlere bu tür dosyaların nereye kaydedildiğini göstermeye çalışacağım.

Şimdi yapmanız gereken adımları doğru bir şekilde uygulamak.
İlk olarak hangi internet tarayıcısını kullanıyorsanız aşağıdan o tarayıcının linki Kopyalayın ve çalıştıra yapıştırıp Tamam diyin.

Chrome:
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache

Firefox:
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\yz7kgs3g(bu isim herkeste farklı olur).default\Cache

Opera:
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\cache

Explorer:
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temporary Internet Files

Önemli Not: linkler deki “Kullanıcı adı” Bölümüne bilgisayarınızın adını yazmayı unutmayınız.

Bu klasörleri açtıktan sonra görünümü ayrıntılar olarak seçin ve dosyaları boyuta göre sıralayınız, izlediğiniz video boyutuna en uygun dosyayı seçtikten sonra uzantısını .flv olarak değiştirin (tabi bunu izlediğiniz videonun flash tabanlı olduğunu düşünerek yazıyorum ki genellikle flash tabanlıdır) ve dosyayı istediğiniz bir yere kopyalayın. Kopyalamaz iseniz tarayıcı dosyayı yerden kazanmak için silecektir.